неділя, 9 лютого 2020 р.

Техніки і технології декоративно-ужиткового мистецтва. Практична робота: Обгрунтування вибору обраної технології.

Клас: 10
Навчальний модуль: Техніки декоративно-ужиткового мистецтва
Тема: Техніки і технології декоративно-ужиткового мистецтва. Практична робота: Обгрунтування вибору обраної технології.
Мета:
- навчити розпізнавати та аналізувати техніки і технології декоративно-ужиткового мистецтва;
- розвивати логічне мислення, уяву та інтерес до пізнання нового;
- виховувати інтерес до мистецтва різних народів.
Основна технологія: Технологія обробки текстильних матеріалів ручним способом, Технологія ручної обробки деревини.
Тип уроку: комбінований
Обладнання та матеріали: зразки виробів-аналогів, презентація.
План уроку
І. Організаційна частина (1 хв.)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети та завдань уроку (1 хв.)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу (11 хв.)
3.1. Актуалізація опорних знань (1 хв.)
3.2. Пояснення нового матеріалу (10 хв.)
ІV. Практична робота (27 хв.)
4.1. Інструктаж, Повторення ПТБ (1 хв.)
4.2. Закріплення інструктажу ( 1 хв.)
4.3. Критерії оцінювання (1 хв.)
4.4. Самостійна робота (24 хв.)
V. Підбиття підсумків уроку (5 хв.)
5.1 Оцінювання робіт учнів (2 хв.)
5.2 Прибирання робочих місць (1 хв.)
5.3. Підсумок  уроку(2 хв.)







Хід уроку
І. Організаційна частина
1.1. Привітання
- Добрий день діти. Урок трудового навчання сьогодні проведу у вас я.
1.2. Перевірка наявності спецодягу.
 ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети та завдань уроку
Для того, щоб розпочати робити будь-який виріб потрібно знати, які існують техніки та технології. Сьогодні ми з вами розглянимо це. А також, сьогодні ви будете працювати самостійно з допомогою карток та ще дещо чого. Запишіть тему уроку до зошиту. Тема: «Техніки і технології декоративно-ужиткового мистецтва. Практична робота: Обгрунтування вибору обраної технології».
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
3.1. Актуалізація опорних знань
Які техніки виготовлення виробів вам вже відомі, не дивлячись у картки, які у вас на партах? (відповіді учнів)
3.2. Пояснення нового матеріалу
Сьогодні декоративно-ужиткове мистецтво — це галузь декоративного мистецтва зі створення художніх виробів, що мають практичне застосування, а також художнє оброблення (оздоблення) побутових предметів (меблів, тканини, знарядь праці, одягу, посуду, прикрас, іграшок та інших виробів). «Декоративне» — означає «прикрашати», а «ужиткове» — те, що речі мають практичне застосування (ужиток), а не лише є предметом естетичної насолоди.
Види декоративно-ужиткового мистецтва різноманітні: художня обробка деревини та металу, вишивка й розпис тканини, плетіння із соломи чи лози, вироби з кістки, каменю, скла, глини, оброблення дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, виготовлення іграшок, виробів з бісеру та багато іншого.
До технік та технологій декоративно-ужиткового мистецтва відносять:
1)      Вирізування на яєчній шкаралупі
2)      Вишивання на яєчній шкаралупі
3)      Декупаж
4)      Вишивання соломкою
5)      Виготовлення аплікації з природніх матеріалів
6)      Лозоплетіння
7)      Виготовлення ляльки-мотанки
8)      Вязання гачком
9)      Вязання спицями
10)  Ассамбляж
11)  Виготовлення виробів з фоамірану
12)  Квілінг
13)  Валяння з вовни
14)  Виготовлення виробів зі шкіри
15)  Вишивання стрічками
16)  Паперова пластика
17)  Матчворк
18)  Орнаре
19)  Спірелі
20)  Пейп-арт
21)  Айріс фолдінг
22)  Стрінг-арт
23)  Ганутель
24)  Вишивання бісером
25)  Кінусайга
ІV. Практична робота
4.1. Інструктаж, Повторення ПТБ
Давайте повторимо загальны правила ТБ.
Сьогодні у вас буде практична робота, повязана з пошуком у мережі Інтернет.  Я дозволяю користуватися вам мобільними телефонами, але в освітніх цілях. Ваше завдання таке. У кожного на парті є картки з визначеннями, це малесенька підказка вам, але, так, як визначення коротенькі, то вам потрібно ознайомитися більш детально з тією технікою, напроти якої у вас стоїть помітка. Так, робота буде у кожного своя. Вам потрібно до зошита написати визначення тієї техніки, написати вимоги при її виконанні, та зробити ескіз певного виробу у даній техніці.
4.2. Закріплення інструктажу
4.3. Критерії оцінювання
Якщо ви запишите лише визначення то це 6 балів:
Записати потрібний матеріал – 7 балів;
Записати потрібні інструменти – 8 балів;
Вимоги до робочого місця майстра – 9 балів;
Ескіз виробу – від 10 до 11;
12 балів – додаткове запитання.
Можете розпочинати роботу.
4.4. Самостійна робота
V. Підбиття підсумків уроку
5.1 Оцінювання робіт учнів
5.2 Прибирання робочих місць
5.3 Підсумок                                                                    
Дайте відповідь на запитання, що таке:
1)      Кінусайга?
2)      Ембосінг?
3)      Гільоширування?
4)      Ганутель?
5)      Айріс фолдінг?
6)      Стрінг-арт?
5.4 Домашнє завдання
Принести фарби та пензлики, баночку для води

Вчитель ___________________________

Немає коментарів:

Дописати коментар