неділя, 22 березня 2020 р.

Професії моїх батьків


Клас: ________________                   Дата:_______________

Тема: Професії моїх батьків

Мета: поглибити уявлення учнів про різноманітність професій, розширити знання дітей про професії своїх батьків, розвивати зв’язне мовлення, виховувати сумлінне ставлення до праці.

Обладнання: картки для ігор.

Хід заняття
І. Вступна частина
Послухайте  казку  Грицька  Бойка «Про Андрійка-  неумійка».
Це  Андрійко-неумійко.
Ну й хлопчина! Ну  й  мастак!
В  школі,  вдома, скрізь,  у  всьому,
Завжди  в  нього  все  не  так.
Починає,  поспішає,  а  виходить  на  одне:
Наш  Андрійко-неумійко
Що  не  візьме---те  не  втне.
Він   проснувся,  потягнувся:
-Де  штани? Сорочка  де?—
І  ще  зранку біля  крана  невдоволено  гуде:
--Мило  впало, десь  пропало….---
Зняв  його  із  підошов.
Довго  милом  руки  милив,
Не  обмив---за  стіл  пішов.
Як  взувався, нагинався,  нив:
-Бабусю, поможи!!
Із  шнурками  горе  прямо:
--Ти  мені  їх  зав’ яжи….
Він  картинку  із  «Барвінка»  для  газети  вирізав.
--Ой,  загине  скатертина!—
Братик  плачучи  сказав.
Став  кімнати  підмітати,
Та  ще  дужче  насмітив.
Взявся,  діти,  посуд  мити---чашки  з  блюдечком  розбив.
Десь  поділись, загубились
Ґудзики  на  комірці:
Став  ладнати,  пришивати---
Зшив  з  сорочкою  штанці!
От  Андрійко-неумійко клеїть  змія-летунця.
Клеїть  змія  не  уміє,-  сам  прилип  він  до  стільця.
У  Андрійка-неумійка  молоток  є  і  гвіздки.
Він  до  діла  взявся  сміло:
Бац!..На  пальцях  синяки!!
Став  санчата  фарбувати,--
Фарбу  й  щіточку  приніс:
Сині  в  нього  руки  й  ноги,  навіть  вуха, навіть  ніс.
Взяв  лопату і  копати  він  круг  яблуньки  почав.
--Ой,  Андрійку-неумійку,  ти  ж  коріння  порубав!
Ось  Андрійко-неумійко  юшку з  риби  став  варить:
Вкинув  зілля,   рибку  з  сіллю,---
А  води ….. забув  налить.


Бесіда за прослуханим.
 - Діти, а вам сподобався цей хлопчик?
 - Чому?
 - А що треба зробити, щоб хлопчик став Умійкою?
ІІ. Основна частина
- Сьогодні ми з вами поговоримо про професії.  А саме про професії наших батьків.
Розгадування загадок.
- Зараз я згадаю вам загадки, а ви їх відгадаєте:
У кожнім місті і селі - головний на столі. (Хліб)

Гарне на вроду, їсть масло і п’є воду.
Ходить з краю в край, ріже гарний коровай.   (Трактор)

По полю бродить, зерно молотить,
Жне, косить – хліба не просить. (Комбайн)

Я не їм вівса, ні сіна, дайте випити бензину –
Всіх коней я обжену, куди хочеш побіжу. (Автомобіль)

Я літаю, я зірки на крилах маю
І мотор у мене є,
Що життя мені дає. (Літак)

Засвітила, полетіла – хвіст вогнений залишила. (Ракета)

- Утворіть від слів відгадок слова, хто керує всім цим і скажіть до якого типу належать ці професії.

Хліб – хлібороб
Трактор – тракторист
Комбайн – комбайнер
Автомашина – водій, шофер
Літак – льотчик, пілот
Ракета – космонавт

Бесіда за темою.
Ви молодці, добре знаєте, які існують професії.

Узагалі, всі професії світу можна поділити на 5 груп:

«людина — природа» (го­ловний предмет праці — рослини, тварини або мікроорганізми): екологи, агрономи, зоотехніки, ветеринар
и лікарі).

«людина — техніка» (головний предмет праці — технічні засоби): інженери, слюсарі, механіки, водії тощо.

«людина — людина» (головний предмет праці — люди, групи людей, суспільство): вчителі, соцпрацівники, психологи, продавці, консультанти

«людина — знакова система» (головний предмет праці — умовні знаки, цифри, , ноти): економісти, бухгалтери, фінансисти, статисти.
«людина -художній образ» (головний предмет праці – художні образи та методи їх побудови): артисти, журналісти, письменники, художники.

Гра «Крокодил»
Гра «Хто я?»
ІІІ. Підсумок
Сподіваюсь, що сьогоднішня наша з вами година спілкування вплинула на вас, та на майбутній вибір професії.



Немає коментарів:

Дописати коментар